Vítá vás
SK PRIMA POLIČKA


3.12. 2016 Volyně

Po vydařené sezoně horských kol odměna na závěr. V sobotu 3.12. přivítala Volyně všechny medailisty a příznivce horské cyklistiky, kteří se zúčastnili Galaxy serie 2016 na slavnostním galavečeru. Po slavnostní večeři a vyhlášení se zábava protáhla do pozdních hodin. K poslechu i tanci hrála výborná kapela, u baru se točilo výborné pivo a hlad zaháněl dobře a rychle doplňovaný raut.

 


27.11.2016 Čáslav

Malá TOIKA v Čáslavi přinesla novou a velmi technicky náročnou trať. Její okruh měřil 3200m a měl velmi velké převýšení s náročnými (a jak řekl Peky  - nebezpečnými) sjezdy. Jitka si od startu vedla velmi dobře a trať technicky zvládala bez problémů. Bohužel ve třetím kole se ani jí nevyhnul nepříjemný pád v jednom z těžkých sjezdů. Po oklepání a nasazení řetězu (na první pokus to nevyšlo) Jitka závod dokončila na 2. místem. Teď má 14 dní na to se dát dohromady a dokončit extraligu masters.


26.11.2016 Jabkenice

Kvalitní trať, perfektní organizace. Beny opět ukázal jak se dělá cyklokros.Jitka byla druhá.

 


20.11.2016 Náměšť na Hané

Sportovní víkend pokračoval i v neděli, na změněné a ještě těžší trati. Závodníci bojovali nejen o cenné kovy, ale i s nepříjemným blátem. Jitka dojela.... s kolem o tři kila těžším na druhém místě. Škoda že nerozhodovalo množství bláta to by jistě s přehledem zvítězila.


MČR Masters Cyklokros Náměšť na Hané

Deštivá sobota přivítala závodníky na tradiční trati v Náměšti. Provazy vody provázely závodníky celý den. Na podmáčené trati se Jitka umístila na druhém místě.

 


Třebíč

V neděli 13.11.2016 pokračoval seriál závodů cyklokrosu masters v Třebíči.Závodníky čekala náročná trať v blízkosti gotické basiliky.Za SK PRIMU Polička nastoupila do závodu Jitka Hodáňová a umístila se na druhém místě.


Milovice

V neděli 6.11.2016 se v rámci malého TOI TOI CUPU jel další závod extraligy masters. Za relativně pěkného, ale chladného počasí se museli závodníci vyrovnat s poměrně technicky náročnou tratí. Závodu se zúčastnila Jitka Hodáňová, která závod dokončila bez pádu (mnozí takové štěstí neměli) na 2. místě.

 

 


Stará Ves nad Ondřejnicí

19.října  na tradiční trati pokračoval seriál závodů cyklokrosu masters. Jitka se zde postavila na start i přes zdravotní potíže a nevedla si špatně. Ve své kategorii se umístila na krásném druhém místě. Celý závod ztěžovala všem závodníkům nočním deštěm rozbahněná trať.

 

 


Mistrovství Evropy 2016 Trnava

V sobotu 22.10.2016 se konalo Mistrovství Evropy v cyklokrosu masters . Dějištěm šampionátu se stala slovenská Trnava, která přivítala všechny účastníky krásným počasím. Páteční deště kvalitu tratě neovlivnily a tak se dala předpokládat pěkná podívaná. Trať byla velmi náročná těžkými výjezdy i sjezdy a také táhlými rovinkami, které byly převážně proti větru a jízdu znepříjemňovaly. Tohoto šampionátu se zúčastnil Miloš Mayer a Jitka Hodáňová. S náročnou tratí si Jitka poradila velmi dobře a na Mistrovství Evropy vybojovala bronzovou medaily. Na prvním místě se umístila reprezentantka Francie Karine Temporelli , na druhém místě švédská závodnice Mia Lindkvist. Miloš Mayer dojel na tomto šampionátu na 19. místě.


Louny – sobota 15.října 2016

Závodem na velodromu v Lounech pokračoval seriál závodů cyklokrosu masters. Za pěkného počasí se na těžkou trať postavili dva naši závodníci. Miloš Mayer a Jitka Hodáňová. Miloš závod dokončil na krásném 4 místě , Jitka vybojovala kov nejcennější.


Zdar,

Musím se taky trochu pochlubit, když už jsme si to na té schůzi slíbili....

Včera se ve Svitávách konal závěrečný závod Poháru Českomoravské vrchoviny - Terénní MTB duatlon. Závod se skládal z cca 3,6 km běhu, 15 km na MTB, sice po naprosté rovině, některé pasáže ale technicky velmi náročné a ze závěrečného běhu 1,8 km. Na startu se sešlo více než 60 účastníků. K vítězství v dobře rozjetém poháru jsem potřeboval zisk nejvíce o 25 bodů nižší než bodově se dotahujícího Martin Lidmila z konkurenčního poličského Cyklo-ski klubu. Po úvodním běhu, ve kterém nám "běžci specialisté" utekli jenom cca o minutu, jsme na trať vyjížděli společně s Martinem. Bežce jsme poměrně brzy dojeli a na čele vytvořili s další dvěma závodníky 4-člennou skupinku. Z té kvůli defektu odpadl Michal Kubišta a do závěrečného běhu jsme tak vyráželi ve třech. Nejvíce sil měl Martin Lidmila, méně pak Lukáš Závodní (Cyklo Bendl) a mě třetí místo v posledním závodě bodově postačovalo k zisku putovní bronzové hlavy jako trofeje pro celkového vítěze poháru ČMV, kterou jsem získal třetí rok po sobě.
Za SK Prima se závod se ještě zúčastnil Petr Vlček, který dokončil na 12 místě ve své kategorii.

Nějaké fotky v dalších dnech, pokud něco najdu... 

Franta


Silniční Extraliga masters

Posledním závodem  - MČR v časovce do vrchu (již zmiňovaný Ještěd) byla ukončena  silniční extraliga masters. Přestože se Jitka Hodáňová nemohla zúčastnit MČR v časovce (bohužel dvojité bodování), obsadila celkově v těsném souboji 2. místo. Slavnostní galavečer s předáním cen se uskuteční 22.11.2016 v Liberci v Parkhotelu Smržovka.

 


 

7. závod Galaxy série 2016 - Tour de Brdy – 1.10.2016

10. ročník Tour de Brdy - Velká cena obce Strašice ,7. závod Galaxy série se jel za rekordní účasti 441 závodníků. Závod se jel na dvou trasách, první delší 67km byla určena pro silniční a horská kola bez rozdílu ve výsledcích. Kratší 30km, ale s větším převýšením byla pouze pro horská kola. Jitka a Petr Hodáňovi se vydali na kratší trasu (Jitka díky věku nemá na výběr),kde tak jako na delší trase startovní pole ovládli závodníci a závodnice Sparty Praha a Dukly Praha. Jitka se s velkou konkurencí poprala velmi dobře a závod dokončila absolutně mezi ženami v čase 1:12:50 na druhém místě. Na stejném místě se umístila i ve své kategorii. Na prvním místě se v čase 1:12:07 umístila Eva Kornalíková z týmu Galaxy Cyklošvec, na 3. místě se umístila Kateřina Charvátová z AC Sparta Praha B ve stejném čase jako Jitka Hodáňová (ve velmi těsném spurtu ji Jitka porazila o jednu setinku) a na čtvrtém místě se umístila opět závodnice týmu AC Sparta Praha Podaná Jana v čase 1:15:49. Petr Jel jako doprovod Jitky a s časem 1:12:50 se umístil na 17. místě. Tímto závodem byla ukončena GALAXY SERIE 2016.

 V tomto seriálu Jitka Hodáňová obsadila 2. místo a Petr Hodáň, přestože jel všechny závody s Jitkou obsadil   15 . místo. Slavnostní galavečer s předáním cen se uskuteční 3.12.2016 ve Volyni.

 


Galaxy Mercedes-Benz Nova Cup Mikulov

24.9.2016

Jižní Morava přivítala všechny závodníky krásným burčákovým počasím. Díky spojeným závodům se na start postavilo asi 1000 závodníků. Na velmi rychlé a suché trati se startovní pole jen velmi těžce trhalo a tak k prvnímu špuntu došlo již na 2 km, díky prachu ve sjezdech v balíku nebylo vidět na trať a tak se člověk nemusel tolik bát, neb nevěděl do čeho jede. Jitce i Petrovi trať sedla a s průměrnou rychlostí 27,7km/h závod dokončili v prvních 40 závodnících. Ve své kategorii Petr obsadil krásné 9. místo a Jitka 2. místo.

Po vyhlášení výsledků tohoto závodu byly slavnostně vyhlášeny i celkové výsledky závodů série Mercedes-Benz Nova cupu. V této sérii Jitka Hodáňová obsadila 2. místo.

 

 


ČASOVKA NA LUCKÝ VRCH

V neděli 18.9.2016 se jel již 30. ročník tradiční časovky na LUCKÝ VRCH závodu se zúčastnil František Groulík, který se umístil na 1. místě ve své kategorii, Petr Vlček na 9. místě, Bronislav Mayer na 12. místě, Miroslav Švanda na 9. místě, Miroslav Kmošek na 11. místě, Petr Hodáň na 26. místě a Jitka Hodáňová na 2. místě ve své kategorii.


GALAXY KENDA ZRUČSKÝ MARATON

Galaxy série pokračovala již pátým závodem a to v Kácově, kde na závodníky čekal profilově velmi zajímavý závod. Již při startu spadlo pár kapek, které se po chvíli změnily ve vydatnější déšť a ten lehce upravil již tak náročnou trasu. Jitku již na 15km začaly chytat křeče a začaly se projevovat ještě následky pádu na MČR v časovce. Za podpory Petra se ji závod podařilo dokončit na pěkném 2. místě, Petr dojel na 22. místě.

 


MČR masters v časovce do vrchu

V neděli 4.9.2016 se v Liberci konalo MČR masters v časovce do vrchu, kam jinam než na Ještěd. Teplota se držela kolem 22˚C a vítr pouze lehce pofukoval. Časovka se startovala hromadným startem po kategoriích a měla délku 8,6km s cílem u vysílače. Tohoto nelehkého závodu se zúčastnila Jitka Hodáňová, které závod vycházel podle plánu již od startu a Lenku Vávrovou (největší soupeřka) za sebou nechala již chvíli po startu a po celou dobu závodu byla v kontaktu s muži ve druhé skupině. Bohužel asi 150 m před cílem doplatila na bezohledné chování závodníka z kategorie E, který ji a ještě jednoho závodníka s kterým finišovala do cíle velmi tvrdě poslal k zemi. Došlo nejenom k časové ztrátě, ale i k poškození kola, roztrhání kombinézy a zranění Jitky. Za pomoci turistů se Jitce podařilo nasednout na kolo a závod dokončit. Závod Jitka díky získanému náskoku dokončila na 1. místě a získala titul mistra republiky.


LAHOFER AUTHOR MARATON

V sobotu 27.8.2016 si Jitka s Petrem odskočili do jiné série závodů horských kol, aby si porovnali výkonnost s ostatními. Závod byl situován v krásném okolí Vranovské přehrady se startem z kempu Pláž. Trať byla suchá a počasí úžasné. Jitce se podařilo obsadit 1. místo  způsobem start – cíl (celkově mezi ženami dojela na 5. místě). Petr měl smůlu a na 16km měl defekt zadního kola. Postupným dofukováním v závodě pokračoval, ale posledních 3km musel absolvovat během (ještě, že to umí). I přes tuto smůlu se mu podařilo obsadit 28. místo.

 


JISTEBNICKÝ CYKLOMARATON

V sobotu 20.8.2016 pokračovala MTB Galaxy serie v jihočeské Jistebnici. Profilově velmi náročná trať vedla v okolí Monínce. Počasí přálo až moc, teplota se pohybovala okolo 36˚C. Trať byla suchá a na staré, suché trávě nebezpečně kluzká. Jitka se s tratí vyrovnala velmi dobře a obsadila 2. místo  ve své kategorii. Celkově mezi ženami obsadila 4. místo. Petr dojel na 14. místě ve své kategorii.

 


MEMORIÁL VÁCLAVA VELE – časovka do vrch

Extraliga masters pokračovala 14.8.2016 předposledním závodem v Železném Brodě. Časovka měřila 8,4km , převýšení bylo 170m. Počasí tentokrát přálo a tak se závod po pořadatelské stránce velmi podařil. Jitka Hodáňová absolvovala trasu za 00:20:03 a obsadila 2. místo, Petr Hodáň absolvoval trať za 00:19:05 a v kategorii příchozích dosáhl na 14. místo.

 


AVG NÁMĚŠŤSKÝ CYKLOMARATON

V sobotu 13.8.2016 po delší odmlce pokračovala MTB Galaxy série 2016. Trať byla popředchozích deštích kluzká a místy podmáčená. Na trať o délce 42km se postavila Jitka Hodáňová s Petrem. Jitka se s tratí vyrovnala velmi dobře a obsadila 1. místo (1:56:03) ve své kategorii. Celkově mezi ženami obsadila 4. místo. Petr dojel na 14. místě ve své kategorii.

 


EXTRALIGA MASTERS MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

V neděli 31.7.2016 přivítali Svijany MČR masters. Celý závod komplikoval déšť nebo  mokrá silnice. Okruh byl náročný, kopcovitý s těžkým stoupáním v závěru okruhu. Až do předposledního okruhu se Jitce podařilo udržet skupinku dvou žen a několika mužů. V posledním okruhu se skupina roztrhala a tak Jitka dokončila závod sama na těžce vydřeném 3. místě

 


WELZLŮV MTB maraton

Dne 16.7.2016 se jel v Zábřehu tradiční WELZLŮV MTB maraton. Jitka se v doprovodu Petra postavila na start delší, 50km trasy (dva okruhy po 25 km), aby na ní vyzkoušela nové kolo. Trasa byla náročná převýšením a předchozí deště jí také nepomohly. Asi v polovině okruhu byl vložený těžký trail. Během závodu Jitku začaly chytat křeče, závod dokončila v čase 2:24 a obsadila 2. místo.


RAŠOVKA – časovka do vrchu

V sobotu 2.7.2016 pokračovala extraliga masters dalším dvojzávodem ve Vlčatíně u Českého Dubu. V 10.00 odstartovala individuální časovka do vrchu v intervalech 30 sekund. Pro Jitku nastal boj v 10.36hod. Ženy od sebe byly ve startovní listině odděleny a tak neměli při závodě přehled. Časovka měřila 5.5km a Jitce se na vrchol podařilo dorazit v čase 00:16:28, další soupeřku za sebou nechala 1 minutu a 4 sekundy. Tento čas zajistil Jitce v individuálním závodě 1. místo.

Ve 13.00hod. byl následně odstartován závod do vrchu s hromadným startem. Při tomto závodu si Jitku již soupeřky hlídaly a snažily se ji udržet. Nejdéle se to dařilo Lence Vávrové, ale i ta od poloviny závodu začala lehce ztrácet a tak si Jitka dojela pro 1. místo. Druhý závod velmi ztížilo počasí, kdy se asi 5 minut po startu velmi rozfoukal vítr a přišla průtrž a bouřka. Asfaltová silnice se během pár vteřin změnila v potok a ze stromů začaly na silnici mezi závodníky padat větve, přes sluneční brýle nebylo téměř vidět a v hustém dešti se špatně dýchalo. Vyhrál každý, kdo se neutopil a nebo nedostal větví. Petr a stejně tak i ostatní, kteří nezávodili okamžitě nastartovali auta a jeli na vrchol nad Rašovku pro vyčerpané a promočené závodníky.

   

 


Tour de Malá Skála

V neděli 26.6.2016 pokračovala Extraliga masters silničním závodem v Malé Skále, profil velmi kopcovitý, na okruhu se stoupalo asi 11km, zbytek byl zvlněný terén a sjezd do Malé Skály. Již zmíněný sjezd (který byl po dešti velmi mokrý) se stal pro Jitku rozhodující, když v prvním kole technicky nezvládla vracečku (smyk zadního kola) a ocitla se v protisměru před projíždějícím automobilem. Od tohoto okamžiku závodila pouze směrem do kopce (těch tam bylo dost), ty Jitce seděly a pomohly jí obsadit 2. místo.


Dvojzávod Extraligy masters v Mcelách

V neděli 19.6.2016 se jel dvojzávod Extraligy masters v Mcelách s velmi krásným 15% stoupáním k místnímu zámku. Nejprve se jela časovky na 15km s cílem u zámku. Celou časovku doprovázelo silné proudění a lehké mrholení. Přestože Jitce nestačila šířka silnice při otočce (vzpomínka na cyklokros), podařilo se jí časovku dobře zajet a obsadit tak 2. místo.

Po asi hodinu a půl dlouhé pauze se jel následný silniční závod s hromadným startem. Jitka stačila dostatečně zregenerovat, počasí se také umoudřilo a závod ji celkově vyšel. Celý závod se dokázala udržet v balíku s muži a s velkým náskokem vyhrát.

 


Silničním závodem v okolí Králík pokračoval Moravský Pohár, kterého jsme se zůčastnili s Petrem Vlčkem. Tento díl MP je svým profilem jeden z nejnáročnější. Po úvodním rozjetí z Králík do Mladkova se jede první stoupání nad Pastviny a po sjetí k přehradě následuje dlouhé stoupání z Klášterce přes Petrovice až na vrchol k pevnosti Adam. Toto stoupání kategorie B a C absolvovala dvakrát - ostatní jednou a do cíle pod vrch Klepáč závodníky dokonale prověřilo další více jak tříkilometrové stoupání. K náročnému profilu se ještě přidalo vedro a -sice osvěžující - ale nepříjemný silný vítr.
     Petr se ve své kategorii v početném - skoro padesátičlenném - pelotonu neztratil a obsadil 22. místo. Já jsem se  doslova protrápil do cíle na místo desáté. Oba jsme si doslova hrábli skoro na dno sil, ale nakonec jsme se oklepali a těšíme se na další závody, jen to chce trochu trénovat......
     Miloš 

 

Merida Cyklo Maštale Proseč 2016

V sobotu 11.6.2016 se konal další ročník závodu horských kol MERIDA CYKLO MAŠTALE 2016 v Proseči. Závodu se zúčastnil Ondřej Semerád, který absolvoval trať o délce 100km v perfektním čase 4:15:35 a obsadil tak ve velmi vyrovnaném závodě 7. místo. Na trať o délce 27km nastoupil Petr Švanda a v čase 1:32:37 závod dokončil na 12. místě. Po předchozím přeregistrování z trati o délce 50km na tuto trasu nastoupili také Jitka Hodáňová a Petr Hodáň (důvod – zdravotní problémy). Závod Jitce vyšel, i když se na konci závodu potýkala s velmi silnou křečí v levém lýtku a byla nucena šlapat pouze pravou nohou. S Petrem, který jel s ní protnuli cílovou pásku v čase 1:17:48. Tímto časem si Jitka Hodáňová vybojovala 1. místo s náskokem téměř 9 minut před druhou, v celkovém pořadí žen dojela na třetím místě. Petr, přestože jel s Jitkou obsadil 7. místo.


V sobotu 4.6.2016 pokračovala extraliga masters časovkou v Hodonicích. Časovka byla rovinatého charakteru, ten znepříjemňovalo poměrně silné proudění. Jitka Hodáňová tuto časovku absolvovala na běžném silničním kole. Trať měřila 20km a Jitka ji zvládla v čase 00:34:41 průměrnou rychlostí 35,22km/h. Tento výkon ji dostal na třetí místo.

Extraliga masters pokračovala v neděli 5.6.2016 hromadným silničním závodem. Jitka absolvovala trať o délce 52 km. Po ranním dešti závod znepříjemňovala 100% vlhkost a opět poměrně silné proudění, které se během závodu zhoršovalo. Více jak polovinu trati Jitka absolvovala v sólu, nepodařilo se ji udržet nástup mužů v prvním stoupání a tak se musela sama porvat se silným prouděním. Jitka závod dokončila v čase 01:34:18, průměrnou rychlostí 33km/h. na 2. místě.


 


XC Polička

Druhým závodem, kterým bylo XC v Liboháji v Poličce, pokračoval Pohár českomoravské vrchoviny. Počasí přálo, teplota ideálně lehce přes 20 st. C. Trať oproti minulým letů doznala pár změn - byly přidány 2 nové úseky. Na jednom z nich bohužel došlo při rozjíždění před závodem k pádu jezdce s nám zatím neznámými následky, avšak stav se jevil jako vážný, protože pro dotyčného přiletěl vrtulník. 
Do hlavního závodu, který se jel na 1 hodinu (3,5 okruhu = cca 15km) odstartovalo přes 70 závodníků. Hned od začátku se tradičně vypálilo velmi ostře po asfaltu od stadionu směrem k Šibeničnímu vrchu a dále na sjezdovku, kde byl nájezd na trať. Podařilo se mi chytit dobré tempo, na trať jsem najel asi tak okolo desáté pozice a postupně se propracoval na 4. místo, které jsem ale ještě ke konci závodu musels hájit před dotírajícím Lubošem Němcem. 
Dojel jsem se ztrátou 1 min 44s za vítězem, kterým byl speciální host, bývalý profesionál, Ivan Rybařík. Velmi dobře na druhé pozici zajel junior Marin Lidmila z konkurenčního poličského Cyklo-Ski. Petr Vlček dokončil závod na hezkém 7. místě ve své kategorii


Po  dvoutýdenní přestávce opět pokračoval Moravský Pohár a to silničním závodem v oblasti Oderských Vrchů. Centrem závodu je Domašov nad Bystřicí kde se závodilo na 15km okruhu, který byl okořeněný 2km kopcem a také místy značně rozbitou silnicí.
     Na závod se vydali dva naši závodníci a to Petr Vlček a Miloš Mayer. V početném balíku se pustil do závodu první Petr, který zatím stále doplácí na malý objem najetých km a ve druhém okruhu již nestačil ve stoupání a odpadl z balíku. Zbytek závodu musel udkroužit sám nebo ve dvojici a dojel mezi závodníky MP na 12.místě
     Miloš se naopak držel v hlavní skupině celý závod. Ve druhém kole všem odjel vynikající LiborTrochta a v hlavní skupině (asi 15 lidí) se až pár pokusů ve stoupáních nic podstatného neudálo a rozhodovalo se až v závěrečném 2km stoupání, kde v závěru již nezbývalo Milošovi moc sil a obsadil nakonec celkově 8. místo.
      Po závodě jsme se s Petrem opět ještě vydali najet další objem a poznat více zdejší okolí a tak jsme vyjeli směr Město Libavá a odtut se drncali několik km po dlážděné silnici podél vojenského újezdu do Budišova nad Budišovkou, kde se konal sjezd motorkářú, kam jsme nějak nezapadli a tak jsme pokračovali směr Moravský Beroun zpět do Domašova. Krajina zde je pěkná, ale ty města..........
Miloš
 


V neděli 15.5.2016 se jela Velká cena elektrárny Chvaletice – kritérium (Extraliga masters). Po rozhodnutí na poslední chvíli se tohoto závodu zúčastnila Jitka Hodáňová. Za poměrně chladného počasí a silného větru se jí podařilo závod zajet průměrnou rychlostí 29.6km/h a obsadit 1. místo.

 

V sobotu 21.5.2016 se Extraliga masters přestěhovala do obce Běleč. V sobotu se jela časovka na 25,6km v kopcovitém terénu. Počasí teplotně přálo, jízdu znepříjemňoval opět vítr. Tuto časovku jela Jitka na běžném silničním kole (z žen jediná). Trasu absolvovala v čase 00:45:07, průměrnou rychlostí 32,56km/h a obsadit 3. místo.

 

V neděli 22.5.2016 Extraliga masters pokračovala v Bělči hromadným závodem na 67km v kopcovitém terénu (řeka Berounka). Teplota při závodu vystoupala na 35 ˚C a doplněna silným větrem všem závodníkům ztížila závod. Jitka tuto trať absolvovala v čase 02:24:37, průměrnou rychlostí 28km/h a obsadila 2. místo (absolutně) mezi ženami a také ve své kategorii.

 


Galaxy CykloŠvec maraton Tálín

Galaxy CykloŠvec maraton Tálín se jel letos podeváté a byl druhým závodem Galaxy série 2016, Mercedes Benz Bike Cupu i Jihočeského MTB poháru. Závod opět odstartoval Klub píseckých velocipedistů na historických kolech. Hned po nich odstartoval závod na 38 km s převýšením 730m. I přes zdravotní komplikace, které Jitku provázely celý týden se tohoto závodu rozhodla zúčastnit. Petr jel celý závod jako technická podpora Jitky. Protože tento závod byl zařazen do více seriálů zúčastnil se ho rekordní počet závodníků. Na této trase odstartovalo téměř 60 žen. V celkovém pořadí Jitka dorazila na 6. místě a ve své kategorii vybojovala 3. místo v čase 1:43:03.

 


 Třetím závodem Moravského Poháru se jela opět časovka a to nedaleko Králík. Byla o něco kratší než ta první (asi 14km) a také profil podstatně členitější. Vítr ale opět potrápil všechny účastníky a tak se rekordy nelámaly.
       Tentokrát jsme jeli na závod dva - Miloš a Peťa Vlček. Po dobrém rozjetí - něco přes 30km - jsme se vydali do závodu minutu po sobě. Trať jsme absolvovali skoro ve stajném čase a  obsadili - Petr 18. a  Miloš 9. místo ve svých kategoriích. Oproti minulé časovce je to pro mne výrazné zlepšení.
 Po závodech jsme si ještě jeli najet nějaké ty km a tak jsme se vydali přes Lipku pod Klepáč, dolů do Dolní Moravy a odtut jsme se vydali po lesní silničce směr Králický Sněžník, když nás nad Vilemínkou zastavil konec asfaltky a tak jsme se pěkně svezli zpět až do Červeného Potoka a přes další kopec nad Zlatým Potokem se vrátili do Králík a pak už do auta a po pěkné neděli rovnou domů.
Miloš


Vidnava

Moravský Pohár pokračoval tradičním závodem na 1. máje ve Vidnavě, kterého se za náš oddíl zúčastnil Miloš Mayer a oproti úvodní časovce ve Třech Dvorech si vedl přeci jen o něco lépe. Za celkem solidního počasí se závod ihned po prvních kopečcích rozdělil a pro naše barvy bylo potěšující, že v první skupině se Miloš udržel až do samého závěru. Tam sice na posledním km zaváhal a nezachytil nástup prvních závodníků, ale stejně by to asi dopadlo jak to dopadlo - Miloš obsadil asi sedmé místo - přesné výsledky zatím nejsou. Upřesníme později.


Sezemice - memoriál Jarky Krátkého

Silniční extraliga masters pokračovala v neděli 1.5.2016 třetím závodem a to v Sezemicích u Pardubic. Tohoto závodu se za oddíl SK Prima Polička zúčastnila Jitka Hodáňová, která se vydala na trať o délce 64 km. Tuto trať i v poměrně nepříjemném větru zvládla v čase 1:55:31, průměrnou rychlostí 33,65km/h. O vítězce tohoto závodu se rozhodlo až v závěrečném spurtu, který Jitka asi o 20cm prohrála a obsadila tak 2. místo.

 


Moravský Pohár byl zahájen v neděli časovkou (ani nevím kolik km), která se jela ze Tří Dvorů (nedaleko Litovle) do Chomoutova a zpět. 
Do poháru jsou přihlášeni tři naši závodníci - Petr Vlček, František Groulík a Miloš Mayer, který si jako jediný jel na úvodní časovku otestovat svoji výkonnost.
     Bylo sice chladno, ale naštěstí nic nepadalo a tak největším nepřítelem pro všechny byl velmi silný vítr. Po startu sice hodně pomáhal, když se rychlost pohybovala nad 50ti km/hod., tak to byla paráda, ale po obrátce to byl boj!!
     Protože nevím ani čas ani pořadí, nemohu z tohoto hlediska své vystoupení hodnotit. Pouze mohu konstatovat, že jsem si v rámci tréninku najel skoro 90km, kvalitní intenzitu, takže OK. Snad se někdy výsledky objeví na stránkách MP.

Miloš


APACHE RATIBOŘICKÝ MTB MARATON

V neděli 24.4.2016 se jel již devátý ročník APACHE RATIBOŘICKÉHO MTB MARATONU, memoriál Jirky Cejzlara. Jitce Hodáňové byla udělena divoká karta pro start z první vlny a tak se na tento maraton vydala s Petrem. Start a cíl maratonu o délce 52 km byl situován na stadionu v Úpici. Po celou dobu všechny závodníky provázelo velmi chladné počasí (6 stupňů Celsia), silný vítr a po předchozím dešti i bláto v terénu. Jitka s Petrem se s nástrahami počasí a terénu poprali dobře, do cíle dorazili v čase 2:22:04. Tento čas Jitku dostal na 2. místo v kategorii.


 

GALAXY SÉRIE 2016 – ENERVIT 50 PODRALSKO

V sobotu 16.4.2016 se za nepříznivého počasí (velmi častý déšť vítr) konal první závod z Galaxy série 2016 – ENERVIT 50 PODRALSKO (MTB). Start a cíl tohoto závodu byl v Osečné. Tohoto závodu se zúčatnili Jitka a Petr Hodáňovi, kteří celou trasu jeli spolu. I přes nepřízeň počasí a nadvlády dvacetidevíti palcových kol se Jitce na této rovinaté trase podařilo vybojovat 2. místo s průměrnou rychlostí 28 km/h (v celkovém pořadí žen dojela 4.). Tato rychlost dovezla i Petra na velmi pěkné 10. místo v jeho kategorii.

  


 

Cyklomarathontour Winter Hradec Králové.

16.1.2016 se konal další ročník Cyklomarathontour Winter Hradec Králové. Tohoto závodu se zúčastnili za velmi tvrdých podmínek (alespoň pro Jitku). Ondřej Semerád, Petr a Jitka Hodáňovi. Všichni absolvovali trať o délce 47 km. Ondřej Semerád obsadil 3. místo, Jitka 1. místo. Petr jel jako doprovod Jitky a obsadil 21. místo ve své kategorii.